برنامهء تدریس ثقافت اسلامی برای محصلین پوهنتون بامیان آغاز گردید؛

bu_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۶/۱۹ - ۱۴:۲۱
Bamyan

مقام محترم وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد تا در تمام پوهنتون های کشور ثقافت اسلامی توسط شیوخ و علمای دینی برجسته به شکل افتخاری تدریس گردد. محفلی به مناسبت افتتاح این برنامه، با حضور داشت رئیس، معاون علمی، معاون امور محصلان و معاون مالی و اداری پوهنتون بامیان به تاریخ 25/2/1445 هـ ق در سالون پوهنځی زمین شناسی این پوهنتون برگزار گردید.
برنامه با تلاوت آیات کلام الله مجید توسط یک تن از محصلین آغاز شد.
الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان در رابطه به اهمیت و فضایل عبادات صحبت نموده و در بارهء این برنامه برای محصلین معلومات مفصل ارائه نمود. 
رئیس پوهنتون بامیان تعلیم و تربیه را اجزاء جدا نا پذیر از همدیگر دانسته و محصلین را به داشتن احترام متقابل و حفظ ارزش های اسلامی و انسانی تشویق نموده و مسئولیت های ایشان را یادآوری نمودند.
مولوی شراف الدین سعادت، یک تن از علمای برجسته ولایت بامیان که قرار است در این برنامه تدریس نماید نیز در سخنان مقدماتی شان در رابطه به موضوعات که قرار است درس داده شود معلومات داده و خاطر نشان ساخت که با آمدن امارت اسلامی در کشور عزیز ما فاصله بین مدرسه و پوهنتون از بین رفته و ما باید از علم و دانش همدیگر بهره ببریم.
قرار است موضوعات: عقاید، عبادات، نظام سیاسی اسلام، نظام اقتصادی اسلامی و اخلاق در این برنامه توسط دو تن از علمای دینی ولایت بامیان برای محصلین پوهنتون بامیان تدریس گردد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۱۷ - ۱۴:۱
Background image

بازدید رئیس پوهنتون بامیان از جریان امتحانات نهای سمستر خزانی سال 1402:

الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون، پوهنمل محمد عثمان ځولیزی معاون امور علمی از جریان اخذ امتحانات سمستر خزانی سال 1402 باز دید به عمل آورد. در این جریان برای رؤسای پوهنځی ها و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۱۷ - ۱۳:۵۷
Background image

معرفی رئیس جدید تقرر پوهنځی زراعت پوهنتون بامیان:

پوهندوی دوکتوردولت شاه پویش استاد دیپارتمنت باغداری پوهنځی زراعت به اساس پیشنهاد پوهنتون بامیان و منظوری  مقام محترم ریاست الوزرا به عنوان رئیس پوهنځی زراعت پوهنتون بامیان تقرر و با. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۲۵ - ۹:۵۰
Background image

رئیس تضمین کیفیت و اعتباردهی وزارت تحصیلات عالی از پوهنتون بامیان دیدن به عمل آورد.

محترم قاری  شاکر وحیدی رئیس تضمین کیفیت و اعتباردهی وزارت تحصیلات عالی طی سفری به ولایت بامیان از بخش‏های مختلف پوهنتون بامیان دیده کرده و با هیئت رهبری، روسای پوهنځی‏ها و آمرین تضمین. . .

برگشت