فراغت 146 تن محصلان پوهنحی‏های مختلفه از برنامه‏های آموزشی کوتاه مدت

bu_admin
Bamyan

Event dates

Event dates -

فراغت 146 تن محصلان پوهنځی‏ های مختلفه از برنامه‏ های آموزشی کوتاه مدت؛
برنامه ‏های آموزشی کوتاه مدت کمپیوتر که از سوی مدیریت عمومی تکنالوژی معلوماتی پوهنتون بامیان برای محصلان پوهنځی‏ های  گوناگون پوهنتون برگزار گردیده بود، موفقانه به پایان رسیده و فارغین شان تصادیق فراغت شانرا دریافت نمودند.
محفلی که به همین مناسبت به تاریخ 2/3/1445 هـ ق در سالون مرکز تکنالوژی معلوماتی و ارتباطی پوهنتون بامیان تدویر یافته بود، الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون، پوهنمل محمد عثمان څولیزی معاون علمی، پوهنمل عیدمحمد محمدی معاون امور محصلان، عبدالجلیل حکیمی معاون مالی و اداری، محمد انور صادقی آمر امور محصلان، مسئولین تکنالوژی معلوماتی و فارغین برنامه حضور داشتند.
مجلس با تلاوت آیات روح بخش کلام الله مجید توسط قاری جعفری و با گردانندگی محمد حیدری دوتن از محصلان پوهنتون آغاز گردید. 
مرتضی اصیل مدیر عمومی تکنالوژی معلوماتی پوهنتون بامیان ضمن عرض خوش آمدید به حاضرین جلسه، فراغت محصلان را از دوازدهمین دور برنامه‏ های آموزشی کوتاه مدت کمپیوتر تبریک گفت. آقای اصیل ضمن تشکر و قدردانی از استادان رضا کار در این دوره؛ یادآور شد که در مجموع (180) تن از محصلان در شش صنف ثبت نام شده بودند که بعد از اخذ امتحان به تعداد 146 تن آنان مستحق سرتفکت شناخته شده‏ اند.
الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان ضمن خرسندی از تدویر برنامه ‏های آموزشی کوتاه مدت، در رابطه به اهمیت فراگیری تکنالوژی نوین صحبت نموده و آنرا از دیدگاه دین مبین اسلام به بررسی گرفت. رئیس پوهنتون یادآور شدند که دین مقدس اسلام نه تنها مخالف یادگیری و آموزش تکنالوژی نبوده؛ بلکه مشوق آن نیز می‏ باشد. موصوف با تذکر معجزات و داستان حضرت سلیمان (ع) در رابطه به اهمیت و تأثیرگذاری تکنالوژی در هر عصر و زمان به ویژه در زمانۀ کنونی سخنرانی مفصل ایراد نمودند.
آقای برهانی درس و تعلیم را جزء صدقات جاریه دانسته و از مسئولین تکنالوژی معلوماتی پوهنتون بامیان به خاطر برگزاری، مدیریت و تدریس چنین برنامه‏ها تقدیر کرده و حمایت قاطع خویش را از تطبیق دوره ‏های بعدی اعلان نمود.
متعاقباً، استاد عبدالجلیل حکیمی معاون مالی و اداری پوهنتون بامیان نیز در رابطه به مسئولیت‏ پذیری و مکلفیت‏ های یک محصل سخنرانی نموده و از محصلان خواستند که در زمینۀ یادگیری و تحصیل علوم از هیچگونه سعی و تلاش دریغ نورزند.
قابل ذکر است که در این دور برنامه ‏‏های ویندوز، ورد، اکسل، فتوشاپ و اکسس از جانب مسئولین مدیریت عمومی تکنالوژی و معلوماتی و چند تن استاد افتخاری تدریس گردیده است.
برنامه با دعائیه توسط معاون مالی و اداری پوهنتون و توزیع سرتفکت‏ ها برای فارغین و تقدیر نامه ‏های که از طرف هیأت رهبری پوهنتون برای مسئولین تکنالوژی معلوماتی و استادان رضا کار این دوره در نظر گرفته شده بود، به پایان رسید.

رویدادهای بیشتر

چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۱ - ۹:۵۸
Background image

محفل فراغت  پانزدهمین دور محصلان پوهنځی‏های مختلفه پوهنتون بامیان

پوهنتون بامیان به عنوان یکی از نهادهای علمی در کشور، محفل پانزدهمین دور فراغت محصلان پوهنځی‏های مختلفه خویش را امروز سه شنبه مؤرخ 30 عقرب 1402 هـ.ش مطابق7 جمادی‏الاول سال 1445 هـ.ق،  با . . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۲ - ۱۲:۴۳
Background image

فراغت محصلین از دوره آموزشی نرم افزار کویک بوک و  تقدیر از کارکردهای اعضای انجمن علمی  و فرهنگی پوهنځي اقتصاد

پوهنځي اقتصاد پوهنتون بامیان طی محفلی به تاریخ 18/8/ 1402 هـ.ش از کارکردهای اعضای انجمن علمی و فرهنگی آن پوهنځي تقدیر به عمل آورده، همچنان سند فراغت دوره آموزشی نرم افزار کویک بوک را . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۸/۲ - ۱۴:۲۹
Background image

جریان تطبیق "محکمهء تمثیلی" توسط محصلان پوهنځی شرعیات طی محفل با شکوهی در پوهنتون بامیان برگزار و عملی گردید.

این محفل توسط پوهنځی شرعیات برنامه ریزی شده که در آن والی محترم ولایت بامیان، روئسای ادارات امارتی در بامیان، رئیس و هیئت رهبری پوهنتون بامیان، روئسای پوهنځی ها، استادان و محصلان پوهنځی . . .